Naujienos

Pokyčiai po teismo – draudimo bendrovė žada taisyti tipines sutartis

Gyvybės draudimo kompanija ERGO Life Insurance SE, pralaimėjusi bylą Advokatų profesinės bendrijos „Kručkauskas, Blaškevičius, Gruodis ir partneriai ConsulTax“ klientui, pažadėjo peržiūrėti tipinės draudimo sutarties punkto formuluotę, kurią teismas pripažino nesąžininga.

Tokį pažadą draudimo kompanijos atstovė davė komentuodama situaciją nacionalinio transliuotojo laidoje „Panorama“.

Advokatų profesinės bendrijos „Kručkauskas, Blaškevičius, Gruodis ir partneriai ConsulTax“ partneris, advokatas Gediminas Blaškevičius šį draudimo kompanijos pažadą vertina kaip teigiamą pokytį draudimo rinkoje: „Skaidresnė, aiškesnė sutartis sumažins interpretacijų galimybę“.

Kaip skelbta anksčiau, minėta gyvybės draudimo bendrovė savo klientui atsisakė išmokėti kompensaciją dėl įvykusio nelaimingo atsitikimo ir sveikatos sužalojimo. Bendrovė vadovavosi draudimo sutarties punktu, kurį vėliau Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino neaiškiai suformuluotu, todėl nesąžiningu draudžiamojo asmens atžvilgiu; keletas kitų neaiškiai ar dviprasmiškai suformuluotų punktų teisme išaiškinti kliento naudai. Be to, konstatuota, kad draudimo įmonė neįdėjo pastangų, kad draudimo sąlygos ir punktų reikšmė, pasirašant šią sutartį, klientui būtų tinkamai paaiškintos.

Iš pradžių ginčą su draudimo kompanija bandyta spręsti taikiai ir tik nepavykus to padaryti, kreiptasi į teismą. Bylinėjimasis truko 9 mėnesius. Teismo sprendimas, kurį teismo praktikoje galima vertinti kaip precedentą, įsigaliojo šių metų birželio 6 dieną. Draudimo bendrovė sprendimo neskundė.

Advokatas Gediminas Blaškevičius pažymi, kad tarp jo atstovaujamojo ir draudimo kompanijos sudaryta gyvybės draudimo sutartis buvo tipinė, taigi šis ginčas, pasiekęs teismą ir pasibaigęs ieškovo pergale, gali būti aktualus kiekvienam, sudariusiam tokią sutartį.

„Draudimo agentai naudoja raktinius žodžius – apdrausime nuo visų rizikų, gyvybės draudimas – tai vienas efektyviausių būdų išvengti galimų finansinių problemų nelaimės atveju. Deja, klientai per daug pasikliauja šiais žodžiais kaip garantija ir tik nelaimės atveju sužino, kad esama tam tikrų išimčių, kad punktai gali būti suprantami visai kitaip, ir kad draudimo išmokos jie negaus“, – sako advokatas G. Blaškevičius.

Nelaimingą įvykį, kurio metu verslininkui buvo sužalota sveikata, teismas pripažino draudiminiu ir įpareigojo gyvybės draudimo kompaniją ERGO Life Insurance SE apskaičiuoti ir išmokėti žalą. Be to, teismas įpareigojo draudimo bendrovę padengti išlaidas (2 390 eurų), kurias ieškovas patyrė devynis mėnesius trukusio bylinėjimosi metu.

Paskelbta: 2017-06-20